SYSTEMY PODWIESZANIA - INTEGRALNA CZĘŚĆ KAŻDEJ INSTALACJI

Do realizacji naszych projektów wybieramy wyłącznie sprawdzone, trwałe i bezpieczne rozwiązania. Od wielu lat naszym partnerem i dostawcą konstrukcji w tym zakresie jest firma ABUS Crane System Polska. Dzięki wspólnym doświadczeniom jesteśmy w stanie realizować nawet bardzo skomplikowane projekty.

Wyróżniany dwa podstawowe systemy podwieszania zawiesi lub manipulatorów:

SUWNICE

suwjpg.jpg

System HB (lekkie suwnice podwieszane) należy do powszechnie przyjętego rozwiązania w dziedzinie podnoszenia i transportu bliskiego, w ekonomiczny sposób łącząc zalety stacjonarnego wciągnika z mobilnością suwnic pomostowych.

Zalety suwnic:

  • Płynna praca na dużym obszarze roboczym

  • Różne możliwości zawieszenia dostępne przy wykorzystaniu istniejących elementów konstrukcyjnych hal i budynków lub z wykorzystaniem dedykowanej konstrukcji

  • W zależności od potrzeb napęd może być manualny lub elektryczny

ŻURAWIE

zurawjpg.jpg

Żurawie są często wybieranym systemem podwieszania ram ssawkowych z uwagi na dużo prostszy montaż. Mogą być podwieszane do pracy na istniejących elementach konstrukcyjnych hal i budynków lub z wykorzystaniem dedykowanej konstrukcji.

Zalety żurawi:

  • Możliwość zastosowania żurawia obrotowego lub słupowego

  • Długość robocza do 6 metrów

  • Dostępny również z napędem obrotowym w przypadku ciężkich jednostek

  • Pole pracy i wysokość podnoszenia dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb oraz wolnego miejsca na hali


Zrzut ekranu 2019-07-9 o 10.14.45.png

Obszar roboczy suwnicy w większości przypadku wynosi ok 6x6 m. Istnieje jednak wiele projektów gdzie potrzebny jest znacznie większy obszar roboczy lub kilka dźwigarów na jednej suwnicy. Projektując system kierujemy się zawsze ergonomią pracy i bezpieczeństwem operatorów.

Konstrukcje projektowane są tak by w jak najmniejszym stopniu ingerowały w ciągi komunikacyjne na hali produkcyjnej. W wielu przypadkach istnieje możliwość podwieszenia ich do konstrukcji hali bez konieczności stawiania słupów.

W naszym zespole są specjaliści, którzy przygotowują niezbędną dokumentację dla UDT i dbają o niezbędne odbiory budowlane.